Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Ze łzami w oczach i wzruszeniem przekazał sztandar chóru męskiego „ECHO”

Z dużym wzruszeniem opowiadał historię kcyńskiego chóru „Echo”, który kiedyś prężnie działał w Kcyni. Męski chór odnosił sukcesy, koncertował w regionie integrował nie tylko mężczyzn. Przez wiele lat działalności i po jej zakończeniu sztandar we własnym domu przetrzymywał członek chóru Pan Henryk Wesołowski.

1 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyła się symboliczna uroczystość przekazania sztandaru. Pan Henryk Wesołowski przedstawił , krótki rys historyczny, po czym ze łzami w oczach ucałował sztandar, z którym związany był prawie całe życie.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy panów Michała Poczobutta i syna pana Henryka, Andrzeja Wesołowskiego. W skromnym gronie spotkały się osoby związane z chórem. Był to czas na wspomnienia i opowieści o wyjazdach, koncertach i osobach działających w chórze.

Pani Ilona Kurdelska zapewniła, ze sztandar po remoncie Centrum Kultury znajdzie godne miejsce. pani dyrektor GCKiB w Kcyni podziękowała darczyńcom za inicjatywę a na ręce Pana Henryka Wesołowskiego przekazała lalki pary pałuckiej. Obecna na spotkaniu pani Justyna Makarewicz z Dźwiękowego Archiwum Kcyni okazując wdzięczność za przekazanie wspomnień przekazała Panu Henrykowi gadżety Dźwiękowego Archiwum Kcyni.

tekst i fot.Robert Koniec

fot. prywatne archiwum Michała Poczobuta

--> wstecz