Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. Imieniny Adolfiny, Odetty, Wacława

Zebranie sprawozdawcze OSP w Kcyni

Zebranie w największej jednostce OSP w Kcyni zakonczyło cykl zebrań sprawozdawczych w Gminie Kcynia. Tegoroczne zebranie odbyło sie w remizie przy ul. Libelta w Kcyni. W zebraniu uczestniczył kończący służbę w Państwowej Straży Pożarnej Komendant Powiatowy st.bryg. Roman Kłos, emerytowany generał pożarnictwa Tadeusz Milewski, Prezesi Związku wojewódzkiego, powiatowego oraz gminnego OSP, burmistrz Kcyni Marek Szaruga, Komendant Komisariatu Policji w Kcyni Piotr Smoliński, dowódca JRG nr 2 w Szubinie st.bryg. Mariusz Mantych.

Zebranie rozpoczęło się od wprowadzenie sztandaru i odegrania hymny strażackiego przez Orkiestre Dętą OSP. Następnie czterech strażaków złozyło ślubowanie na sztandar jednostki. Gości powitał Prezes OSP w Kcyni dh Robert Napierała, ktory oddał głos dh Damianowi Łyszczarzowi, który poprowadził oficjalną część zebrania.

Odczytano sprawozdania z działalności jednostki, skarbnika, komisji rewizyjnej i orkiestry. Zarządowi OSP udzielono abuoulatorium. Komendant Powiatowy wręczyl okolicznościowy adres strażakowi z największą liczba wyjazdów do akcji oraz wyraził swoje podziekowanie za długoletnia współpracę z jednostką z Kcyni.

Podczas zebranie odczytano podziękowania dla sponsorów, wręczono gadżety dla wyróżniających się srażaków.

Burmistrz Kcyni z okazji nadchodzącego 50 lecia Orkiestry Detej OSP w Kcyni przekazał dwa roll-up, które na pewno przydadzą się orkiestrze.

tekst i fot. Robert Koniec 

--> wstecz