Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Zgrali się i wspólnie zebrali kasę dla pogorzelców

W piątek wieczorem członkowie Orkiestry Dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni zorganizowali koncert charytatywny, którego celem była zbiórka środków finansowych dla pogorzelców. W remizie przy ul. Libelta zgromadzili się mieszkańcy, którzy chcieli nie tylko posłuchać dętej muzyki, wypić kawę i zjeść smaczne ciasko ale przede wszystkim wesprzeć charytatywną zbiórkę.

Bardzo miłym i solidarnym gestem było zaangażowanie koleżanek i kolegów z pracy. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Kcyni zorganizowali kawiarenkę dla uczestników koncertu. Placki do sprzedaży przyniosły także osoby, które chciały w ten sposób pomóc.

W obliczu nieszczęśliwego pożaru, który doktnął mieszkańców Kcyni akcja orkiestry i pracowników Urzędu Miejskiego zakończyła się sukcesem, bo w puszcze brakowało już miejsca na banknoty. Jak informują nas organizatorzy udało się zebrać ponad 2 tysiące złotych.

W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim, którym się chciało przyjść i dołączyć do spontanicznej akcji członków orkiestry i pracowników Urzędu Miejskiego w Kcyni.

tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz