Piątek, 24 maja 2024 r. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Zlikwidowali niebezpieczne łuki koło Biedronki

Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników dróg w naszym mieście. Drogowcy przywrócili prawie pierwotny kształt skrzyżowania ul. Wyrzyskiej z ul. Witosa. Zlikwidowane zostały „wiwijasy”, które tworzyły krawężniki na styku ulic Witosa i Wyrzyskiej.
W informacji „Kręcą na Wyrzyskiej” pokazaliśmy Państwu nowy kształt skrzyżowania, który może dla estetyki skrzyżowania wyglądałby ładnie, ale zapewne dla kierowców, szczególnie samochodów ciężarowych byłby dużym utrudnieniem. Znaczne zwężenie samego skrzyżowania prawdopodobnie stwarzałoby duże zagrożenie kolizją.

Podczas lustracji ul. Wyrzyskiej przez władze samorządowe, komisję miejską, zarządcę drogi i wykonawcę robót rozmawiano także o zmianie kształtu skrzyżowania na bardziej bezpieczne. Owocem roboczego spotkania i rozmów jest decyzja o przebudowie do stanu pierwotnego skrzyżowania koło Biedronki.
Cieszymy się, że na etapie prowadzonych prac remontowych udało się dojść do porozumienia i podjąć decyzję, która zdecydowanie wpłynie na stan bezpieczeństwa na remontowanym skrzyżowaniu. W imieniu swoim oraz chyba wszystkich kierowców, dziękujemy.
tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz