Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Został wybrany na kolejną kadencję

Pan Piotr Makarewicz został ponownie wybrany na Przewodniczacego Osiadla nr 1 w Kcyni. We wtorek w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kcyni odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Pan Piotr Makarewicz zapoznał zebranych mieszkańców ze sprawozdaniem z działalności Zarządu Osiedla nr 1, po czym odbyło sie zabranie wyborcze.

Ze względu na niską frekwencję osób uprawnionych do głosowania, po upływie 15 minut burmistrz Kcyni Marek Szaruga zgodnie z przewidzianą procedurą statutu otworzył i poprowadził zebranie.

Na funkcję Przewodniczącego zaproponowano tylko jedną kandydaturę dotychczasowego Przewodniczacego Rady Osiedla pana Piotra Makarewicza, który w tajnym głosowaniu zdobył wiekszość głosów. W skład Zarządu Rady Osiedla weszły panie Wioletta Tomczak, Urszula Stachowiak, Ewelina Piechocka i pan Stanisław Rybacki.

W wolnych wnioskach dyskutowano z burmistrzem Kcyni o wielu sprawach nurtujących mieszkańców Kcyni. Jeden z mieszkańców domagał sie wyjasnień od włodarza Kcyni dlaczego pieniądze przeznaczone na budowę drogi, na ktrej mieszka zostały przesunięte na inną inwestycję? Rozmawiano także o wielu różnych problemach, które zgłaszali mieszkańcy. Rozmawiano długo i dość emocjonalnie. Po tych wymianach zdań i tak trzeba postawić kropkę nad „i”, bo wszystko opiera sie o kasę, której w budżecie naszej gminy, po prostu brakuje.

Na wstępie spotkania czas zajęli policjanci, którzy przedstawili się zebranej społeczności i w telegraficznym skrócie powiedzieli o akcji „Dzielnicowy bliżej nas”.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz