Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Żurawia. Aleksandra Kołos została nowym sołtysem

5 marca w Żurawi odbyło się sołeckie zebranie sprawozdawczo- wyborcze. Sala Domu Rolnika wypełniła się mieszkańcami. Była kawa, ciastko i karty wyborcze, które wypełniał każdy z uczestników zebrania.

Zebranie otworzyła Przewodnicząca zebrania, Zastępca Burmistrza Bogna Adamska, która powitała przybyłych mieszkańców sołectwa. Głównym celem był wybór sołtysa i rady soleckiej na nową kadencję.

Stanisław Skimina, który stery sołectwa w swoich dłoniach trzymał przez szesnaście lat odczytał obszerne sprawozdanie z działalności. Wspomniał o społecznej budowie Domu Rolnika, przeprowadzonych inwestycjach, organizowanych imprezach dla społeczeństwa sołectwa Żurawia.

Wśród kandydatów na funkcje sołtysa mieszkańcy zgłosili trzy kandydatury: Stanisław Skimina, Sobański Mieczysław i Kołos Aleksandra. W wyniku głosowania nowym sołtysem Żurawi została kobieta. Pani Aleksandra Kołos otrzymała 22 głosy na 49 oddanych. Pan Skimina otrzymał 15 głosów, a pozostałych 12 osób głosowało na trzeciego kandydata. Wybrano także nową radę solecką.

Podczas zebrania mieszkańcy sołectwa prosili Zastępcę Burmistrza o wyjaśnienie stanu tak dużego zadłużenia Gminy Kcynia, przeznaczenia funduszu sołeckiego i remontu świetlicy w Domu Rolnika w Żurawi. Po zebraniu nowa pani Sołtys odbierała liczne gratulacje.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz